Szybki poradnik – jak przeżyć Walentynki

In: Prezenty

25 sty 2011

Walentynki i Halloween mają wbrew pozorom wiele wspólnego. Bum gadżetowy, ludzie chodzący jak w amoku, obłęd w oczach. Prawdziwe szaleństwo i pandemonium ogarniające cały świat. Rozprzestrzenia się szybciej niż zmutowana super grypa i zbiera prawdziwe krwawe żniwo w postaci przebitych strzałą Amora serc. Nic dziwnego, że niektórzy tak nie lubią tego ociekającego lukrem święta.

Jak nie dać się zwariować, przetrwać 14 lutego w spokoju i bez strat w ludziach dowiecie się z dalszej części artykułu.

Po pierwsze przygotuj prowiant.

Za oknami nadal panuje mróz i masz wrażenie, że będziesz musiał na żywo zmierzyć się z Epoką Lodowcową, a w marketach ? w chłodziarkach królują truskawki i to niemal wczoraj zerwane z tropikalnego krzaczka. Porzuć marzenia o steku, frytkach czy nawet mielonym.

Romantyczna kolacja to jeden z żelaznych punktów Walentynkowego wieczoru, czy tego chcesz czy nie (a na pewno chce tego twoja partnerka). Wyjście do knajpy odradzamy: w większości miejsca rezerwowane są już na długo wcześniej, a menu odpowiednio dobrane by wydać więcej niż zamierzasz. Idealnym rozwiązaniem będzie zaserwowanie ukochanej Twojego dania popisowego lub upichcenie czegoś razem w kuchni. Stara maksyma ?przez żołądek do serca? sprawdza się równie dobrze u mężczyzn jak i u kobiet. Nie będziemy sugerować wyboru dania, ale odradzamy posiłki smażone i nazbyt obfite: nie chcesz przecież żeby zbyt wcześnie dopadła was drzemka.

Truskawki

Na deser oczywiście truskawki! Sztucznie dojrzewające, bynajmniej nie rodzime, importowane ale nie to jest najważniejsze ? ona na pewno w pracy, autobusie, czy na uczelni nasłuchała się przechwałek innych kobiet o truskawkowym deserze na Walentynki. I teraz skrycie marzy o tym prostym i zarazem wykwintnym daniu. Zrób jej przyjemność i zachowaj się jak inni mężowie, narzeczeni, faceci, idź do sklepu i nawet jeśli miało by Cię to kosztować życie, spełnij jej małe marzenie. Polane rozpuszczoną czekoladą albo podane z kieliszkiem szampana wprawią Twoją partnerkę w doskonały nastrój nawet jeśli na kolację były tylko tosty i do tego przypalone.

Lodowe kieliszki

Do i po kolacji radzimy serwować wymyślne polepszacze nastroju. Zaprocentujesz w jej oczach kolorowymi lodowymi kieliszkami w których podasz np. musujące wino albo ulubione trunki. Przepis na nie jest banalny: do form lodowych wlewasz wodę z dodatkiem soku albo barwnika spożywczego ? w ten sposób powstaną kolorowe kieliszki z lodu, a partnerka doceni twoją pomysłowość. Najlepiej zaopatrzyć się wcześniej w kieliszki ? wykonane z lodu mogą nie wytrzymać zbyt długo w coraz gorętszej atmosferze… a przez ten czas dorobisz nowe, zajmie ci 5 minut wstawienie ich do zamrażalnika.

To gdzie znaleźć truskawki sami wiecie najlepiej, natomiast kieliszki można kupić na przykład tu: Lodowe kieliszki

1 Response to Szybki poradnik – jak przeżyć Walentynki

Avatar

Jak przetrwać Walentynki część 3

luty 3rd, 2011 at 11:19

[…] i ostatnia część naszego cyklu o walentynkach. Wcześniejsze części możecie znaleźć tu i […]

Skomentuj

O nas

Prezent dla niego to blog opisujący najlepsze pomysły na prezent dla mężczyzny. Nieważne czy na urodziny, 18, czy bez okazji u nas znajdziesz inspirację na naprawdę ciekawy upominek. Staramy się wyszukiwać nieszablonowe i nietypowe rzeczy, które mogą się podobać facetom.